KOSZYK JEST
PUSTY

Kurs na muffinkę do boxa w stylu vintage

cze18

Kurs na muffinkę do boxa w stylu vintage

Witajcie!

 

Sziś chciałabym pokazać Wam to, w jaki sposób zrobiłam kwiatową muffinkę w stylu vintage. Do wykonania babeczki potrzebne nam będą: papier scrapowy (ja użyłam arkuszy A i B z kolekcji "Szkicownik zielarki"), cienki papier w kolorze zbliżonym do koloru kwiatków na babeczce, bigownica, klej na gorąco, klej typu "magic", gilotyna/trymer/nożyczki, dwie wielkości tego samego wzoru dziurkacza kwiatka, cyrkiel lub narzędzie do wycinania kółek, kulka styropianowa (ok 5 cm średnicy).

 

Zaczynamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Jeden z papierów przycinam wzdłuż dłuższego boku kartki na szerokość 4 cm, z tego samego papieru wycinam dwa koła - 4 i 5 cm średnicy.

 

 

2. Pasek biguję co ok 0,5 cm tak by powstała harmonijka.

 

 

 

3. Sklejam harmonijkę w krążek.

 

 

 

4. Na jego spód wkładam większe kółko i podklejam mini taśmą klejącą tak, by było stabilne i nie przesuwało się (taśma do kupienia w sklepie Papierowego Potwora).

 

 

 

5. Od środka harmonijkę przyklejam klejem na gorąco do kółka.

 

 

6. Kiedy klej dobrze złapie usuwam taśmę, odwracam krążek i przyklejam spód babeczki.

 

 

 

7. Kulkę styropianową przycinam na ok 3/4  wysokości.

 

 

8. Cienki papier gniotę i owijam nim kulkę - sklejam tak, by dobrze przylegał do styropianu (pamiętajcie, że styropian topi się przy kontakcie z gorącym klejem!)

 

 

 

9. Z papieru scrapowego wycinam kwiatki w dwóch wielkościach i nadaję im kształt przy pomocy dłutka. Sklejam jeden mały i dwa większe kwiatuszki w jeden.

 

10. Gotowe kwiatki przyklejam klejem na gorąco do kulki .

 

 

 

11. Na koniec potuszowałam delikatnie brzegi płatków tak, by ładnie się odróżniały. Delikatne tuszuję również brzegi gotowej papilotki. Na papilotkę przykleiłam sznurek żeby wypełnił ewentualne luki a na niego kwiatową kopułkę. Środek każdego kwiatka zrobiłam perełkami w płynie w kolorze starego złota. I gotowe!

 

 

 

 

Wybierając inne kształty lub wielkości kwiatów możemy uzyskać zupełnie inne efekty.

 

 

Pozdrawiam,

Karola

instagram.com/wytwornia.cudow_handmade

cze  18
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl